Kürtaj Randevusu

Güven, Randevu ile Başlar

Kürtaj randevusu almak için uygun bulduğunuz kliniği arayın. Aradığınızda neler sormanız gerektiğine aramadan önce karar vermiş olmalısınız. Randevu veren klinik sekreterinin size soracağı sorulara da önceden hazırlanmanız size zaman kazandırır.

kürtaj randevusu

Kürtaj randevusu için aramadan önce gebeliğinizin büyüklüğünü hesaplayın. Gebe kalmadan önceki son adet kanamanızın başladığı günden itibaren hafta hafta sayarak gebeliğinizin büyüklüğünü belirleyebilirsiniz. Eğer hangi ilişki ile hamile kaldığınızı biliyorsanız, ilişki tarihinden itibaren hesapladığınız süreye 2 hafta eklemeniz gerekir. Kürtaj randevusu için aradığınızda gebeliğin ne kadarlık olduğunu söylemeniz zaman kazandıracaktır. Yasal olarak kürtaj olabilmek için gebeliğiniz 10 haftadan küçük olmalıdır. Sağlıklı bir kürtaj olmak için ise gebeliğiniz 5 haftadan büyük olmalıdır. Aslında kürtaj için en güvenli gebelik büyüklüğü 7-8 haftalık gebeliktir.

Evli olup olmadığınızı randevu veren sekretere bildirmelisiniz. Evli kadınlarda kürtaj için eşten de izin alınması gerekir. Randevu sırasında eşinizin de gelebileceği bir saati seçmelisiniz. Evli değilseniz partnerinizin yanınızda bulunması şart değildir. Yalnız veya başka bir yakınınızla gelebilirsiniz.

Kürtaj olmak istediğiniz gün ve saate önceden karar verin. Olası alternatif gün ve saat kararınız da olursa rahatça planlama yapabilirsiniz. Kürtaj randevusundan 15-20 dakika öncesinde planlanan yerde olabilecek şekilde plan yapmalısınız. Kürtajın 15-20 dakika süreceğini ve sonrasında en az yarım saat dinlenmenizin uygun olduğunu düşünerek işlemin yapıldığı yerden çıkabileceğiniz zamanı da hesaba katmalısınız. Kürtaj sonrası 4 saat kadar hafif sersemlik yaşayabilirsiniz. Bu sürede yalnız kalmamaya çalışmalısınız. En az dört saat işe gitmeniz ve araç kullanmanız uygun olmayacaktır. Mümkünse randevunuza bir arkadaş veya yakınınızla gelebilecek şekilde saat ayarlamalısınız. Kürtaj randevunuzun ertesi gün işe gitmenizde sakınca yoktur. Ama eğer kürtajın ertesi gün işe gitmek istemiyorsanız izninizi ayarlamalı veya tatil gününe rastlatmalısınız.

İzmir Karşıyaka’da bulunan Özel Kürtaj Kliniğimizi

+90 (232) 367 47 48 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka’da Özel Kürtaj Kliniğimizin yerini, iletişim sayfamızdaki haritadan görebileceğiniz gibi cep telefonunuza konum bilgisi gönderilmesini de isteyebilirsiniz.

Kürtaj olmak istediğiniz gün ve saati sekreterimize bildirdikten sonra sekreterimiz randevunuzu oluşturacak ve sizi arayacaktır. Bu görüşmede kürtaj için gelirken yapmanız ve yapmamanız gereken konularda size bilgi verecektir. Detaylar ile ilgili bilgi almak için aklınıza gelenleri sorabilirsiniz.

Kürtaj anasayfası için tıklayınız…

Sayfanın düzenlenmesinde;

“Tips for Talking Your Doctor” sayfasından yararlanılmıştır.