Kürtaj Kliniği

İzmirde Kürtaj Kliniği

İzmirde kürtaj olmak istiyorsanız bizimle iletişim kurun. Bizim için özel olan sizsiniz.

İzmirde kürtaj Hakan Kılavuz Kadın Doğum Kliniği

 

Kürtaj, yalnızca deneyimli bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılır. Kürtajınızı yapacak olan doktor ile kliniğe gitmeden önce telefonla konuşabilmelisiniz. Hem aklınızdaki soruları sorabilir, hem tavsiyeleri birinci ağızdan duymuş olursunuz.

Kürtaj olabileceğiniz başlıca üç temel yer olasılığı vardır.

  • Devlet Hastaneleri. Devlet hastanelerinde kürtaj, doktorun tercihine bağlı olarak yapılabilir. Ancak SGK tarafından ödenmediğinden işleme ait tüm bedel hasta tarafından ödenir ve sağlık kayıtlarına kürtaj işlemi kalıcı olarak işlenir.
  • Özel hastaneler, tıp, dal merkezi veya poliklinikler. Özel hastaneler, tıp ve dal merkezleri veya polikliniklerde kürtaj yapılmaktadır. Ancak kuruluş anlaşmalı olsa bile işlem ücreti SGK tarafından ödenmez, hastadan talep edilir. Kuruluş SGK anlaşmalı olmasa bile sağlık kayıtlarına kürtaj işlemi kalıcı olarak işlenir.
  • Muayenehaneler. Kadın hastalıkları ve doğum hekimi muayenehanelerinde kürtaj güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. Kürtaj işlemi hasta istemediği sürece sağlık kayıtlarına işlenmez ve kimse tarafından bilinmez.

Kürtaj için en uygun ortama kadın hastalıkları ve doğum hekiminizle birlikte karar vermelisiniz. Kürtajın duygusal ve sosyal boyutları vardır. Bu nedenle kürtaj sıcak ve samimi bir ortamda yapılmalıdır. Mümkün olduğunca kalabalık insanların merakı nedeniyle sorulara maruz kalınmayacak bir ortam en iyisidir. Doktorunuz sizin güvenle kürtaj olmanız için en uygun ortamı, yasa ve yönetmelikleri de dikkate alarak seçecektir.

Güvenli kürtaj olmak için kürtaj masasının yanında hemen uygulanmak için ultrason olduğuna emin olmalısınız. Kürtaj işlemi biter bitmez ultrason ile kürtajın tamamlandığı kontrol edilecektir. Rahimde parça kalmadığına emin olmak için en güvenilir yöntem ultrason ile bakmaktır.

İşlem sırasında kadın doğum uzmanı dışında bir anestezi uzmanı mutlaka bulunmalıdır. Anestezinin teknisyen veya hemşire değil bizzat anestezi uzmanı tarafından verileceğini öğrenmelisiniz. Deneyimli bir kadın hastalıkları ve doğum doktoru kadar deneyimli bir anestezi uzmanı da önemlidir. Rahat ve güveli bir uyku ve ağrısız uyanma anestezi uzmanının işidir.

Vakumlu kürtajda kullanılan karman kanüller tek kullanımlıktır. İşlem için ilk kez açılıyor olduğuna emin olmalısınız. Enfeksiyon olmaması için kanüller steril olarak ilk kez sizin için açılır, işlem için kullanılır ve bitiminde tıbbi atık olarak atılır.

İşlem sonrası hasta gözlemi yapmak ve derlenmek için uygun yataklı bölüm olmalıdır. İşlemden sonra rahat ve mutlu bir ortamda dinlenmeli ve sorularınızı sorabilecek, anlatılanları hatırlayabilecek kadar kendinize gelmelisiniz.

Kürtaj sonrası hasta işlemi yapan doktora istediği anda ve doğrudan ulaşabilmelidir. Doktorunuzun her gün 24 saat açık olan telefon numarasını almalısınız.

Hastalarımızın kürtajını, güvendiğimiz ve yasaların izin verdiği, hastalarımızın da uygun gördüğü ortamlarda yapıyoruz.

Detaylı bilgi, sorularınız ve randevu almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.

0 (232) 367 47 48

Kliniğimizi tanımak için tıklayınız…

Kürtaj ile ilgili ana sayfa için tıklayınız.

Kliniğimizin düzenlenmesinde;

Abortion in USA” sayfasındaki standartlar temel alınmıştır.